Planeta Urwisów
ż ł o b e k   s e n s o r y c z n y
filia Bemowo - Powstańców Śląskich

First-step Łukasz Podgórski otrzymał dotację na realizację projektu pt. „Rodzice w pracy - dzieci w żłobku Planeta Urwisów na Bemowie”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi priorytetowej VIII Rozwój rynku pracy, Działania 8.3 Ułatwianie powrotu do aktywności zawodowej osób sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 3, Poddziałania 8.3.2 Ułatwianie powrotu do aktywności zawodowej w ramach ZIT, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Projekt realizowany będzie w okresie od 1.07.2019 do 31.03.2021 r. Wartość projektu: 531 829,90 PLN, z czego wartość dofinansowanie: 425 429,90 PLN

Celem projektu jest umożliwienie powrotu do aktywności zawodowej 16 osób (15K+1M) z terenu ZIT WOF, sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 3, przez utworzenie 16 miejsc opieki nad dziećmi do 3 roku życia w nowym żłobku w W-wie - dzielnicy Bemowo. W ramach projektu umożliwiony zostanie powrót na rynek pracy 11 osób powracających na rynek pracy po urlopach macierzyńskich, rodzicielskich sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 3 oraz 5 osób pozostających bez zatrudnienia i sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 3.

Miejsca zostaną utworzone w okresie w okresie od 1.07.2019 do 31.03.2020, natomiast sprawowanie opieki nad dziećmi w ramach projektu będzie w okresie od 1.04.2020 do 31.03.2021.

AKTUALIZACJA z dnia 24.03.2021r.:

1. Okres realizacji projektu zostaje wydłużony do 30.06.2021 r. (zamiast do 31.03.2021r.)
2. W związku z powyższym ogłaszamy wznowienie rekrutacji na wolne miejsca opieki nad dziecmi do lat 3 dla osób powracających na rynek pracy po urlopach macierzyńskich, rodzicielskich sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 3 oraz osób pozostających bez zatrudnienia (bezrobotnych i biernych zawodowo w tym na urlopach wychowawczych) i sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 3, którzy planują powrót na rynek pracy lub kontynuowanie zatrudnienia. W celu przystąpienia do projektu niezbędne jest złożenie dokumentów rekrutacyjnych, dostępnych na stronie www poniżej i ich przesłanie zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie uczestnictwa w projekcie.

O nas

Żłobek Planeta Urwisów o profilu sensorycznym powstał w czerwcu 2014r. i został wpisany do rejestru żłobków i klubów dziecięcych prowadzonego przez prezydenta m. st. Warszawy pod numerem 180/Z/2014.
Stworzyliśmy go z myślą o rodzicach, którzy z różnych przyczyn muszą wrócić do pracy i chcą oddać dziecko pod dobrą opiekę i zapewnić mu bezpieczeństwo. W czasie pobytu w naszej placówce małe Urwisy, nie tylko są szczęśliwe i radosne, ale będą realizować program, który pozwoli im na łagodne wejście w kolejny próg edukacyjny – przedszkole. Nauczą się relacji społecznych. Dzięki wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej oraz opiekunom jesteśmy w stanie wychwycić wszelkie talenty, problemy emocjonalne bądź edukacyjne dziecka i pomóc w rozwiązaniu.

Podczas pobytu w żłobku czytamy, śpiewamy, tańczymy, ćwiczymy nasze buzie i języki, gimnastykujemy się, robimy prace plastyczne, gotujemy:) i uczymy pierwszych słów po angielsku. Jemy pyszne posiłki i wychodzimy na spacerki na nasz plac zabaw.
Najważniejszym celem naszej placówki jest oddziaływanie na zmysły, czyli integracja sensoryczna.
Umożliwia to lepszy rozwój dziecka, wyrównuje szanse.
29 października 2015r. dzięki Rodzicom, którzy dokonali wysokiej oceny pracy naszego Żłobka Planeta Urwisów na Bemowie otrzymaliśmy

Wyróżnienie w Konkursie "Super Żłobek 2015" Organizowanym na terenie m.st Warszawy
Żłobek Planeta Urwisów jest rozszerzeniem działalności firmy FIRST-STEP, placówki oświatowo wychowawczej, która działa na rynku od 2007 roku i została wpisana do ewidencji szkół i placówek niepublicznych m. st. Warszawy pod nr 55Pz
(więcej na stronie http://www.first-step.pl).

Referencje

Do pobrania

Partnerzy

Plan Dnia

Godzina Dzień Tygodnia
poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
7.00 - 9.00 Przychodzimy
8.30 - 9.15 Jemy pyszne śniadanko
9.15 - 9.30 Myjemy ząbki
9.30 - 10.00 Ćwiczymy motorykę dużą czyli zabawy z torami przeszkód Zajęcia plastyczne - malujemy, lepimy, wyklejamy (ćwiczymy motorykę małą) Rytmika- śpiewamy i gramy Zajęcia plastyczne - malujemy, lepimy, wyklejamy (ćwiczymy motorykę małą) Zajęcia plastyczne - malujemy, lepimy, wyklejamy (ćwiczymy motorykę małą)
10.15 - 10.30 Drugie śniadanie - gdy pogoda dopisuje( wiosną, latem) jemy na świeżym powietrzu :)
10.30 - 11.30 Zabawy na świeżym powietrzu, a gdy pogoda nie dopisuje bawimy się w sali
11.30 - 11.50 Przygotowujemy się do pysznego obiadku: myjemy rączki, buzię
11.50 - 12.20 Obiadek:) ( latem w ładną pogodę również na świeżym powietrzu:) )
12.20 - 12.50 Zmęczone "Małe Urwisy" przygotowują się do poobiedniej drzemki
12.50 - 14.30 "Małe Urwisy" śpią, a te, które nie mają czasu na sen, bawią się z ciociami klockami, układają puzzle, czytają książeczki itp.
14.30 - 15.00 Zupka :)
15.00 - 15.30 Zabawy swobodne
15.30 - 16.00 Rytmika - śpiewamy i gramy Bawimy się j. angielskim Zajęcia dydaktyczne (poznajemy świat) :) Bawimy się j. angielskim Zabawy logopedyczne - gimnastyka buzi i języka. Zabawy paluszkowe.
16.00 - 16.30 Podwieczorek
16.30 - 18.00 Zabawy swobodne, czytamy bajki, karty obrazkowe, karty pracy, dźwięki otoczenia

Cennik

Cennik obowiązywać będzie po zakończeniu dotacji, czyli od 1 kwietnia 2021.
WPISOWE
wynosi 700 zł. (zawiera ubezpieczenie NNW). Jest to jednorazowa, bezzwrotna opłata, wpłacana przelewem na konto lub gotówką w biurze żłobka. Jeżeli mają państwo pomysł na barter w ramach wpisowego prosimy o kontakt.
ABONAMENT
Od 7.00 - 18.00 - 1460zł


- każda dodatkowa godzina 20 zł
- abonament dla rodzeństwa aktualnie uczęszczającego do żłobka obejmuje 10% zniżki na dziecko
- dodatkowo płatne pakiety rehabilitacyjne (cena ustalana indywidualnie), ubezpieczenie NNW
W ramach opłaty abonamentowej oferujemy: opiekę w małych grupach przez wykwalifikowane opiekunki, zajęcia edukacyjne dostosowane do wieku dzieci, zabawy z j. angielskim, zajęcia muzyczno-ruchowe, ćwiczenia ogólnorozwojowe, czytanie bajek, zajęcia umuzykalniające, rytmikę oraz systematyczną współpracę z rodzicami i pełną bieżącą informację na temat stanu zdrowia dziecka. Dzienna stawka żywieniowa to 12,00 zł, posiłki zapewnia firma cateringowa www.szwajcarka.pl. Posiłki spożywane w „Planecie Urwisów” pokrywają 80% dziennego zapotrzebowania dzieci. Menu jest opracowane przez dietetyka, a jego bazę stanowią różnorodne produkty bogate w składniki odżywcze. Dania są komponowane zgodnie z wymogami Instytutu Żywności i Żywienia oraz najlepszymi praktykami żywieniowymi. Firma, która dostarcza posiłki działa pod nadzorem SANEPIDu a proces produkcji i dostawy realizowany jest według norm HACCAP. Rodzice mogą również dostarczyć posiłki we własnym zakresie.
OPIEKA DORAŹNA
Jeśli zdarza Ci się, że musisz coś załatwić lub potrzebujesz chwili wytchnienia, a nie masz z kim zostawić dziecka, to jest właśnie rozwiązanie dla Ciebie. Możesz też skorzystać z tej formy opieki, jeśli szukasz regularnej opieki w niepełnym wymiarze czasowym. Wizyta u nas może być sposobem na przełamanie przez dziecko oporów i lęków przez stopniowe przyzwyczajanie do dłuższych pobytów w przedszkolu. Oferujemy opiekę nawet w godzinach wieczornych i w weekendy. Istnieje możliwość przyprowadzenia dziecka starszego niż 4 lata. Jeżeli potrzebna jest opieka po godz. 18.00, prosimy o kontakt dzień wcześniej, w weekendy- 2 dni wcześniej.
SŁODKICH SNÓW
Pobyt nocny – Wiemy, że czasem zdarzają się sytuacje, w których niespodziewanie potrzebna jest dłuższa opieka nad dzieckiem. Postanowiliśmy więc umożliwić opiekę w godzinach wieczornych oraz w nocy. Gwarantujemy bezpieczną, bezstresową noc. Profesjonalna opiekunka dopilnuje, żeby maluch po kolacji i bajeczce na dobranoc mógł spokojnie zasnąć. Dla dzieci chodzących spać o późniejszych godzinach przewidziane są zabawy relaksacyjne oraz wyciszające. Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub osobisty w celu zarezerwowania miejsca maluszkowi (najpóźniej doba wcześniej).

ZAPISY TRWAJĄ CAŁY ROK ZAPRASZAMY!

Kontakt